Vi bruger cookies!

dagbladetringskjern.dk bruger cookies til at give dig en god oplevelse og til at indsamle statistik, der kan være med til at forbedre brugeroplevelsen. Hvis du klikker på et link på www.dagbladetringskjern.dk, accepterer du samtidig vores cookiepolitik. Læs mere


Gjæwe Vestjyder 1993-2014


Gjæwe Vestjyder 1993-2014

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Her kan du se, hvem der har vundet frivilligprisen En Gjæw Vestjyde siden 1993.

Klik her og nominer en Gjæw Vestjyde 1993:

Thorkil Jalk, Sdr. Nissum
Erik Bjerg, Hvide Sande
Margit Lauridsen, Grønbjerg
Knud Erik Christiansen, Ulfborg
Arne Christensen, Vind
Knud Fuusgaard, Ringkøbing

1994:

Vita Bilberg, Sørvad
Ole Pøhl, Vemb
Bodil Bonde, Ringkøbing
Ahlmann Jensen, Spjald
Karen og Henry Vrist, Hvide Sande

1995:

Thyge Larsen, Vind
Inger Jensen, Gørding
Keld Højhus Jeppesen, Spjald
Anna Iversen, Holmsland
Lillian Stjernholm Sørensen, Højmark

1996:

Thyra Larsen, Grønbjerg
Poul Skov, Vemb
Poul Erik Rasmussen, Hvide Sande
Ellen Haunstrup Nielsen, Timring
Helge Lydersen, Velling

1997:

Bjarne Højris Jensen, Abildå
Jens Jørgen Nielsen, Lem
Knud Erik Kjær, Vemb
Erna Degn Andersen, Hvide Sande
Niels Kjeldtoft, Spjald

1998:

Karlo Sandvang Vilhelmsen, Hvide Sande
Mogens Christensen, Spjald
Asta Frost, Ulfborg
Anders Lydersen, Velling
Fin Kragelund, Sørvad

1999:

Asbjørn Pedersen, Spjald
Carsten Kjeldgaard, Ulfborg
Kurt Risom Nyrup, Vildbjerg
Hans Gade, Hvide Sande
Birgit Kristensen, Ringkøbing

2000:

Kjeld Thomsen, Sdr. Nissum
Elin Agergaard, Vildbjerg
Karen Bak, Spjald
Mogens Andersen, Hover
Gunnar P. Pedersen, Hvide Sande

2001:

Kirsten Olesen, Stadil
Anders Krog, Hover
Egon Ladefoged, Ulfborg
Poul Brunsgaard, Spjald
Heine Rasmussen, Hvide Sande
Georg Lyskjær, Sørvad

2002:

Magny Nisgaard, Spjald
Poul Kastberg, Ulfborg
Kirsten Videbæk, Skibbild, Vildbjerg
Sigfred Mortensen, Ringkøbing
Willy Holk, Lem
Hans Ruby Hansen, Kloster

2003:

Helge Koldsø, Vemb
Charlotte Spandet, Timring
Lis Vinter Skov, Ringkøbing
Niels Kjærgaard Eskildsen, Tim
Jytte Nilausen, Grønbjerg
Ella Hornbæk, Hvide Sande

2004:

Knud Nørby, Ringkøbing
Inger Marie Mikkelsen, Spjald
Mogens Ballegaard, Grønbjerg
Magda Andresen, Hvide Sande
Jens Kristensen, Vildbjerg
Vibeke Pedersen, Thorsminde

2005:

Hans Jørgen Hansen, Sørvad
Johannes J. Lund, Spjald
Marianne Blegvad, Ulfborg
Torben Elmertoft, Ringkøbing
Vibeke Madsen Green, Lem
Viktor Degn, Hvide Sande

2006:

Leif Andersen, Ringkøbing
Betty Bondsegaard, Tim
Jan Damkier, Hvide Sande
Bruno Brunsgård, Spjald
Anders Just, Ørnhøj
Karen Møllnitz Galsgaard, Vemb

2007:

John Jakobsen, Hvide Sande
Anne Simonsen, Tarm
Ann Charlotte Vesterager, Skjern
Inga Bank Olesen, Videbæk
Vagn Knudsen, Ulfborg
Benny Maabjerg, Ringkøbing

2008:

Ebbe Blichfeldt Christensen, Hvide Sande
Malene Ostersen, Skjern
Lisbeth Poulsen, Ulfborg
Jens Christensen, Videbæk/Spjald
Birgit Beiter, Ringkøbing
Jytte Bjørslev, Tarm

2009:

Ingrid Egmuth Ringkøbing
Michael Iversen Skjern
Mary Søegaard Hvide Sande
Jens Andres Vestergaard Ulfborg
Dagmar Vestergaard Tarm
Herdis Jespersen Videbæk

2010:

Henning Bro, Ringkøbing
Simona Sørensen, Hvide Sande
Henrik Hammelsvang, Videbæk/Spjald
Poul Erik Sig, Ulfborg
Tove Hansen, Skjern
Benny Knak, Tarm

2011:

Alex U. Rosenbæk, Vemb
Niels Erik Mortensen, Hemmet
Jeppe Hansen, Spjald
Erla Thórólfsdóttir, Kloster
Lene B. Andersen, Ringkøbing
Jes Nissen, Borris

2012:

Bodil Pedersen, Tarm
Jørgen S. Madsen, Astrup
Boi Nielsen, Velling
Michael Lund, Hvide Sande
Joan Maarup, Ulfborg
Valter Kristensen, Hover

2013:

Egon Ladefoged, Ulfborg
Pernille Priess Pedersen, Ølstrup
Dora Nielsen, Hvide Sande
Elmar Haahr Hansen, Hemmet
Line Buch Lauridsen, Stauning
Tove Kølbæk, Troldhede

2014:

Kirsten Onsberg fra Hvide Sande
Ingemann Sandvad fra Ringkøbing
Jørn Balle fra Stauning
Eva Astrup fra Tarm
Hjalmar Nielsen fra Vemb
Hans Østergaard fra Spjald